Albert Bierstadt - Rocky Dağı'ndaki Fırtına

Albert Bierstadt - Rocky Dağı'ndaki Fırtına

$89.00
Ex Tax: $89.00
Product Code: A6090CANVAS-166
Availability: In Stock
Size Chart

OverView

İzlenimcilik veya empresyonizm, 19. yüzyılda Fransa'da ortaya ...

Product Description

İzlenimcilik veya empresyonizm, 19. yüzyılda Fransa'da ortaya çıkan ve bütün sanat dallarını, özellikle resmi etkileyen akım. Doğadaki unsurların kişinin içinde oluşturduğu izlenimleri, duygusal izleri yansıtmayı hedefler. Bu akım içerisinde yer alan sanatçılar, doğayı objektif bir gerçek olarak değil, kendilerinde yarattığı izlenimi resme (veya edebi esere) aktarırlar.

Resimde izlenimcilik, özellikle ışık ve renkten kaynaklanan görsel izlenimleri yansıtmayı hedefler. Resmedilen nesnelere veya olaydan çok günün belirli bir zamanına özgü ışığın sanatçı üzerinde yarattığı izlenimlere önem verilir. Akımın öncüleri Claude Monet ve Camille Pissarro'dur.

İzlenimcilere göre sanatçı doğrudan doğruya gerçeği değil, gördüklerinin kendisinde uyandırdığı duygu ve düşünceleri esas almalı, gerçekçiliği ve nesnelliği ikinci plana atarak, kişisel yorumu ön plana çıkarmalıdır.

 ÖNEMLİ UYARI: - Ressamlara ait tablolarda orijinale sadık kalınmaya çalışılmıştır. Fırça izleri ve zamanla deforme olan kumaş tuşesi olduğu gibi aktarılmıştır. Bu durumu üretim hatası olarak değerlendirmeyiniz. 


Bu seride yer alan ressamlara ait tabloların tamamı müzelerde sergilenmiş, veya müzayede ile satışa çıkmış eserlerdir. Ürünlerin üretim çalışmaları, eserin ön izlemesi alındıktan sonra dijital ortamda sadece belirli bir oranda renklendirme ve yeniden boyutlandırma işlemi yapılarak sonuçlandırılır. Doku ve yıpranmalar olduğu gibi kabul edilmektedir.

Bu nedenle satın almadan önce resmi ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz.

ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

- Ürün, İtalyan 650 denye sıkı kanvas kumaşıdır.

- Ürün ölçüsü 60x90cm’dir. (Ölçü bazı modellerde germe farkı nedeniyle 1,50 - 2 cm’lik kısa fark barındırabilir.) - Çıta MDF’den üretilmektedir. Bu sebeple ağırdır ve çam ağacı çıtalara göre zamanla eğilme riski yoktur.

- Tablonun duvardan dışarıya çıkıntısı 4 cm’dir.

- UYART görsellerindeki ön izlemeler, siparişini vereceğiniz ürün parlaklığı ile %95 oranında uyumluluk göstermektedir. Yani alacağınız ürün parlaklığı, renk kalitesi ve kanvas dokusu yan taraftaki resim ile birebir aynıdır. Bu nedenle lütfen resimdeki ayrıntıları dikkatle inceleyiniz

- Özellikle bir çok reklam ve tanıtım firması Kanvas Tablo üretimi yapmaktadır. Dış mekanda kullanılması gereken boya maddesi solventtir. Bu sebeple solvent ve su bazlı kimyasal maddelerle yapılan kanvaslar uzun ömürlü değil ve sağlık açısından zararlıdır. Çünkü baskı sonrası sürülen vernik, zamanla geçerliliğini yitirir ve farklı oda sıcaklığında hava ve solvent ile zaman içerisinde tepkimeye girebilir!

- Baskı sürecindeki işlemler, çamaşır makinasında yıkamaya uygun ev tekstil ürünlerinde uygulanan dijital baskı işlem sırasıyla aynıdır. Bu sebeple, ürün temizliğini gerçekleştirirken kullanacağınız maddelerin hiç bir önemi yoktur. Dilerseniz ıslak bir bez, ya da tozlanan tablonuzu kolonyalı mendille bile silebilirsiniz.

- Tablonun herhangi bir askı aparatı yoktur. Bunun sebebi, eğimli ya da kavis barındıran duvarlarda el ile düzgünlüğünü saptayabilmenizdir. 5cm’lik beton çivisi asmanız için yeterlidir.

- Ürünün kapalı alanda ömür boyu solmama garantisi bulunmaktadır

- Üretim Türkiye’nin tekstil kenti DENİZLİ’de gerçekleşmektedir.

Transport fee

  • We always try to bring a good buying experience for our customers.
  • Delivery within 2 working days.
  • Free of charge when receiving goods with orders in the inner city of Hanoi.
  • Free of charge when receiving goods for orders valued at 140$ or more.
bookmark