Albert Bierstadt - The Last of the Buffalo

Albert Bierstadt - The Last of the Buffalo

$89.00
Ex Tax: $89.00
Brand:
Product Code: A6090CANVAS-068
Availability: In Stock
Size Chart

OverView

Klasizm Sanat Akımı ...

Product Description

Klasizm Sanat Akımı Antik Yunan ve Roma sanatının yeniden doğuşu anlamına gelir. Aslında Avrupa’nın yüzyıllar süren bir uykudan, baskıdan uyanmasıdır. Bilim ve sanat alanında bir patlama yaşanmıştır ve bugünkü Avrupa’nın temelleri atılmıştır . Ortaçağda insanlar üzerinde Kilisenin büyük bir baskısı vardı , bilim ve sanat ikinci plana atılmıştı . Rönesansla birlikte her alanda bir atılım yaşanmıştır. Rönesans yeni bir dünya görüşünün başlamasıdır. Rönesans için Klasizm de denir. Önce İtalya’da başlayıp daha sonra tüm Avrupa’ya yayılmıştır, fakat her ülkede bazı farklılıklar gösterir. Rönesans resminde konular Dinsel ve Mitolojiden alınmıştır, günlük konulara çoğunlukla yer verilmez ancak bazı Avrupa ülkelerinde ressamlar bu kuralların dışına çıkmışlardır.

 

Klasizm temellerini Rönesans aristokrasisinden alır. Klasizm bir bakıma aristokrasinin akımıdır. Bu akımın başlıca temsilcileri; Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti ve Raffaello’dur

 

Romantizm Sanat Akımı 19.yylın ilk sanat akımıdır. Esin kaynağı kişinin kendisidir. Duygular, düşler resmin oluşmasında etkilidir. Resimde tarihsel konuların, folklorik öğelerin yer aldığı görülür. Klasik ağırbaşlılığın yerini tutkular ve hareket alır. Desen önemini kaybeder, renk ön plana çıkar.Daha sonra göreceğimiz renkçi sanat akımlarına ilham verir. Rönesans’ta olduğu gibi Romantizm de her ülkede farklılıklar gösterir. Fransız ihtilali Avrupa ülkelerinde ulusal duyguların ön plana çıkmasına neden olur.

 ÖNEMLİ UYARI: Ressamlara ait tablolarda orijinale sadık kalınmaya çalışılmıştır. Fırça izleri ve zamanla deforme olan kumaş tuşesi olduğu gibi aktarılmıştır. Bu durumu üretim hatası olarak değerlendirmeyiniz. 


Bu seride yer alan ressamlara ait tabloların tamamı müzelerde sergilenmiş, veya müzayede ile satışa çıkmış eserlerdir. Ürünlerin üretim çalışmaları, eserin ön izlemesi alındıktan sonra dijital ortamda sadece belirli bir oranda renklendirme ve yeniden boyutlandırma işlemi yapılarak sonuçlandırılır. Doku ve yıpranmalar olduğu gibi kabul edilmektedir.

Bu nedenle satın almadan önce resmi ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz.


ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

- Ürün, İtalyan 650 denye sıkı kanvas kumaşıdır.
- Ürün ölçüsü 60x90cm’dir. (Ölçü bazı modellerde germe farkı nedeniyle 1,50 - 2 cm’lik kısa fark barındırabilir.) - Çıta MDF’den üretilmektedir. Bu sebeple ağırdır ve çam ağacı çıtalara göre zamanla eğilme riski yoktur.
- Tablonun duvardan dışarıya çıkıntısı 4 cm’dir.
- UYART görsellerindeki ön izlemeler, siparişini vereceğiniz ürün parlaklığı ile %95 oranında uyumluluk göstermektedir. Yani alacağınız ürün parlaklığı, renk kalitesi ve kanvas dokusu yan taraftaki resim ile birebir aynıdır. Bu nedenle lütfen resimdeki ayrıntıları dikkatle inceleyiniz
- Özellikle bir çok reklam ve tanıtım firması Kanvas Tablo üretimi yapmaktadır. Dış mekanda kullanılması gereken boya maddesi solventtir. Bu sebeple solvent ve su bazlı kimyasal maddelerle yapılan kanvaslar uzun ömürlü değil ve sağlık açısından zararlıdır. Çünkü baskı sonrası sürülen vernik, zamanla geçerliliğini yitirir ve farklı oda sıcaklığında hava ve solvent ile zaman içerisinde tepkimeye girebilir!
- Baskı sürecindeki işlemler, çamaşır makinasında yıkamaya uygun ev tekstil ürünlerinde uygulanan dijital baskı işlem sırasıyla aynıdır. Bu sebeple, ürün temizliğini gerçekleştirirken kullanacağınız maddelerin hiç bir önemi yoktur. Dilerseniz ıslak bir bez, ya da tozlanan tablonuzu kolonyalı mendille bile silebilirsiniz. 
- Tablonun herhangi bir askı aparatı yoktur. Bunun sebebi, eğimli ya da kavis barındıran duvarlarda el ile düzgünlüğünü saptayabilmenizdir. 5cm’lik beton çivisi asmanız için yeterlidir.
- Ürünün kapalı alanda ömür boyu solmama garantisi bulunmaktadır
- Üretim Türkiye’nin tekstil kenti DENİZLİ’de gerçekleşmektedir.

 

Transport fee

  • We always try to bring a good buying experience for our customers.
  • Delivery within 2 working days.
  • Free of charge when receiving goods with orders in the inner city of Hanoi.
  • Free of charge when receiving goods for orders valued at 140$ or more.
bookmark